Jakie kolce do biegania są dla Ciebie odpowiednie?Jeśli chodzi o bieganie, każdy biegacz ma swoje preferencje. Niektórzy lubią biegać boso, inni w lekkich butach sportowych, a jeszcze inni wolą biegać w bardziej strukturalnych lub wytrzymałych butach do biegania. Patrząc na różnice między tymi typami butów do biegania, możesz zastanawiać się, jaki rodzaj kolców wybrać, jeśli jesteś biegaczem torowym, który również lubi rywalizować w wyścigach szosowych. Możesz mieć kilka różnych powodów, aby wypróbować parę kolców podczas treningu lub rywalizacji – może sprawią, że poczujesz się szybszy, a może będą pomocne na torze pod względem przyczepności i trakcji. W tym artykule omówimy zalety i wady każdego rodzaju kolców i pomożemy Ci określić, czy któryś z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb treningowych i wyścigowych.

Buty do wyścigów drogowych z kolcami

W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie jest to możliwe, aby w ogóle nie było to możliwe. Używanie track spikes podczas biegania po drodze jest nieco kontrowersyjne wśród biegaczy. Wielu ekspertów odradza bieganie w track spikes po asfalcie, argumentując, że są one zbyt sztywne i zapewnią mniejszą trakcję niż tradycyjne buty do biegania. Ci, którzy lubią biegać w kolcach do biegania po drogach, mogą preferować bardziej wytrzymałą mieszankę gumy, która jest mniej podatna na szybkie zużycie niż kolce do biegania. W związku z tym, że jest to bardzo lekki but do biegania, to nie ma co ukrywać, że ma on od 6 do 16 kolców na spodzie. Kolce mogą być wykonane z metalu lub bardziej syntetycznego materiału i są równomiernie rozmieszczone na całym spodzie buta. ## # Buty do biegania po torze z kolcami W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie jest to możliwe. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma możliwości, aby w tym samym czasie, w którym jest to możliwe, można było korzystać z tego samego rodzaju obuwia.

Kolce do biegania mają małą gumową podeszwę z dużą płytą kolców w środku buta. Płytka kolców wykonana jest z gumy i może mieć od 6 do 16 kolców. Kolce torowe mogą być również określane jako buty halowe lub halowe buty wyścigowe. Są one zazwyczaj lekkie, z cienką cholewką i gumową podeszwą. Jest wiele wariantów butów, więc ważne jest, aby znaleźć model, który pomoże Ci się wyróżnić w Twoim wydarzeniu. Jeśli biegasz krótkie dystanse na torze, będziesz chciał buty, które są lekkie i elastyczne, aby pomóc Ci w szybkich startach. Jeśli ścigasz się na dłuższych dystansach, będziesz chciał butów, które są trwałe i oferują pewne wsparcie. Kolce w kolcach torowych pomagają uzyskać przyczepność podczas wyścigów na torze. Jest to ważne, ponieważ nie biegasz po ziemi, jak w przypadku wyścigu drogowego. Gumowa podeszwa zewnętrzna pomoże Ci uzyskać trakcję na torze.

Decydując się na trenażery z kolcami

Decyzja o tym, czy powinieneś wypróbować kolce do wyścigów torowych czy drogowych, sprowadza się do kilku kluczowych obszarów do rozważenia, w tym rodzaju powierzchni, po której będziesz biegać, biomechaniki (sposobu, w jaki twoje ciało się porusza) i twoich celów biegowych. W związku z tym, że kolce torowe są zaprojektowane dla optymalnej trakcji i wydajności na twardym gumowym lub drewnianym torze, mają tendencję do bycia mniej elastycznymi niż inne rodzaje butów do biegania. Jeśli jesteś biegaczem drogowym, który chce poprawić swoje wyniki na torze, kolce mogą zaoferować przewagę nad zwykłymi trenerami, którzy mają mniejszą trakcję i wsparcie. Na przykład, jeżeli biegasz z grupą na syntetycznym torze i trudno Ci nadążyć za przyjaciółmi, kolce mogą pomóc Ci biegać szybciej. Kolce oferują większą przyczepność, co pozwala na utrzymanie się w grupie.

Rodzaj kolców, które nosisz, będzie w dużej mierze zależał od tego, jaki rodzaj biegania uprawiasz, po jakiej nawierzchni biegasz i od twojej biomechaniki. Jeśli jesteś biegaczem drogowym, który chce spróbować kolców, możesz chcieć przyjrzeć się bardziej trwałym gumowym kolcom drogowym, które są mniej prawdopodobne, że szybko się zużyją niż kolce torowe. A jeśli jesteś biegaczem torowym, który chce spróbować kolców drogowych, możesz chcieć poszukać lekkiego trenera z trwałą gumową podeszwą, która jest mniej sztywna niż kolce torowe. W każdym razie upewnij się, że masz parę butów z kolcami, które pasują do ciebie poprawnie. Źle dopasowana para butów do biegania może utrudnić twoją wydajność w każdym rodzaju butów z kolcami, więc upewnij się, że uzyskasz dopasowanie do odpowiedniego rozmiaru i rodzaju kolców, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom.