Korzyści z biegania i jak zacząć biegaćKiedy myślisz o bieganiu, prawdopodobnie myślisz o tym, że jest ono o wiele trudniejsze niż w rzeczywistości. To nie musi być trudne, choć. W rzeczywistości, bieganie może być bardzo łatwe i korzystne dla zdrowia. Nie tylko bieganie pomaga w utracie wagi i budowaniu wytrzymałości, ale także pomaga tonować nogi i dolną część ciała. Czy szukasz schudnąć, uzyskać fit lub po prostu czuć się dobrze o sobie, dodając trochę biegania do swojego życia będzie znacznie pomóc osiągnąć te cele szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Wspaniałą rzeczą jest to, że nie trzeba wiele, aby rozpocząć. W tym wpisie na blogu będziemy przechodzić przez niektóre korzyści z biegania i jak zacząć biegać - więc czytaj dalej!

Jak zacząć biegać

Zanim zaczniesz biegać, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby aktywność ta była łatwiejsza dla Twojego organizmu. Po pierwsze, będziesz chciał rozgrzać się przed rozpoczęciem biegania. Możesz to zrobić, chodząc na trochę lub jogging powoli przez około pięć minut. Chcesz to zrobić, aby uzyskać mięśnie gotowe do pracy, że będą one robić tak, że nie zranić siebie. Innym ważnym aspektem jest Cool down po swoim biegu. To pomaga organizmowi wrócić do miejsca, w którym musi być po spędzeniu czasu na biegu. Możesz ochłonąć, spacerując przez około pięć minut. Należy również upewnić się, że nosisz odpowiednie buty podczas biegu. Buty są ważne dla biegaczy, ponieważ podczas biegu będą przyjmować wiele uderzeń. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma możliwości, aby w tym przypadku było to możliwe.

Dlaczego warto biegać

Być może przeczytałeś cały ten wpis na blogu i czujesz, że tak naprawdę nie jesteś pewien, dlaczego powinieneś biegać w pierwszej kolejności. Istnieje kilka korzyści z biegania, w tym utrata wagi, lepszy sen i więcej energii, aby wymienić tylko kilka. Spójrzmy na kilka z nich bardziej szczegółowo.

  • Utrata wagi - Bądźmy szczerzy, jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie chcesz stracić trochę wagi. Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na zrzucenie dodatkowych kilogramów z Twojej ramy. Powodem tego jest to, że bieganie spala dużo kalorii. Możesz spodziewać się spalić gdziekolwiek od 300-700 kalorii na milę, że uruchomić. Im częściej biegasz, tym więcej kalorii będziesz spalać w czasie.
  • Lepszy sen - Jeśli masz problemy z zasypianiem w nocy, może warto rozważyć dodanie trochę biegania do swojej rutyny. Im częściej będziesz biegać, tym lepiej będziesz spać. To dlatego, że bieganie uwalnia endorfiny w organizmie. Endorfiny to substancje chemiczne w Twoim organizmie, które wywołują uczucie szczęścia i odprężenia.
  • Więcej energii - Możesz być zaskoczony tym, jak wiele energii możesz uzyskać z biegania. Nie tylko pomaga Ci schudnąć i lepiej spać, ale także daje Ci więcej energii do robienia rzeczy, które kochasz.

Odżywianie dla biegaczy

Jeśli jesteś zapalonym biegaczem, możesz zastanawiać się, co powinieneś, a czego nie powinieneś jeść. Chcesz mieć pewność, że spożywasz odpowiednie pokarmy, aby Twoje ciało otrzymało to, czego potrzebuje, by działać optymalnie. Jest kilka rzeczy, które powinieneś mieć pewność, że dodasz do swojej diety, jeśli jesteś zapalonym biegaczem.

- Węglowodany - Węglowodany są ważną częścią Twojej diety bez względu na wszystko. Są one niezbędne do dostarczania organizmowi energii. Są jeszcze ważniejsze, jeśli jesteś zapalonym biegaczem, ponieważ dostarczają organizmowi energii, której potrzebuje do wykonywania ćwiczeń o wysokiej intensywności.

- Białko - Białko jest ważnym elementem diety biegacza. Białko pomaga w regeneracji mięśni po treningu. Pomaga również kontrolować poziom cukru we krwi i zarządza apetytem.

Tonizujące korzyści z biegania

Jeśli jesteś zainteresowany tonowaniem nóg i dolnej części ciała, bieganie jest świetnym sposobem, aby to zrobić. Bieganie to ćwiczenie o dużym wpływie, co oznacza, że będzie wymagało od Twoich nóg pracy znacznie cięższej niż w przypadku ćwiczeń o małym wpływie, takich jak chodzenie. Ten dodatkowy nacisk na nogi pomoże Ci rozwinąć więcej beztłuszczowej masy mięśniowej. Jeśli masz nadzieję, aby ton nogi, chcesz upewnić się, aby włączyć wzgórza w swojej rutyny biegania. Wzgórza dodadzą dodatkowy nacisk na nogi i pomogą Ci zbudować masę mięśniową szybciej niż płaskie powierzchnie. Możesz również spróbować biegać po ścieżce gruntowej lub szlaku.

Korzyści kardio płynące z biegania

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że bieganie to coś więcej niż tylko tonizowanie nóg. Bieganie jest również świetnym ćwiczeniem kardio. Bieganie może poprawić Twoje zdrowie sercowo-naczyniowe poprzez zwiększenie ilości tlenu, który wykorzystuje Twoje ciało. Dzięki temu możesz ćwiczyć dłużej i być bardziej wydajnym w tym, co robisz. Możesz zwiększyć ilość cardio, które otrzymujesz z biegania, włączając wzgórza do swojej rutyny biegowej. Możesz również spróbować treningu interwałowego, aby zwiększyć intensywność swoich biegów.

W tym artykule rozmawialiśmy o wielu korzyściach płynących z biegania. Mówiliśmy też o tym, jak zacząć biegać i poleciliśmy kilka wskazówek żywieniowych dla biegaczy. Jeśli zawsze chciałeś zacząć biegać, ale byłeś zbyt onieśmielony tym pomysłem, teraz jest czas, aby wskoczyć i zrobić to. Kiedy już zaczniesz, będziesz się zastanawiać, dlaczego tak długo czekałeś, aby zacząć.