Jak znaleźć najlepsze ubrania do biegania dla kobietJeśli chodzi o znalezienie najlepszej odzieży do biegania dla kobiet, dopasowanie jest wszystkim. Twoja wydajność jest bezpośrednio skorelowana z tym, jak wygodnie czujesz się w swoim sprzęcie. Ale nie chodzi tylko o to, by wyglądać uroczo podczas pocenia się; przy wyborze idealnego stroju należy zwrócić uwagę na pewne kwestie techniczne. Pamiętanie o tych punktach pomoże Ci znaleźć odzież, która zapewni Ci uczucie chłodu, suchości i pewności siebie podczas następnego biegu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Poznaj swój typ ciała i jego unikalne potrzeby

Jeśli chodzi o bieganie, istnieje kilka różnych typów ciała dla kobiet. Poznanie swojego i jego specyficznych potrzeb pomoże Ci znaleźć najlepszy sprzęt do biegania dla Twojego typu ciała.

- Petite - Jeśli jesteś filigranowa (jesteś niższa, masz mniejsze ramiona i nogi), powinnaś skupić się na znalezieniu sprzętu, który wydłuży i usprawni Twoją sylwetkę. Rozciągliwe tkaniny, dłuższe topy i rajstopy oraz luźniejszy krój pomogą Ci czuć się bardziej komfortowo podczas biegu.

- Atletyka - Osoby o atletycznej budowie ciała mają dłuższe tułowia niż osoby o drobnej budowie ciała i zazwyczaj większe nogi. Rozciągliwe tkaniny mogą być pomocne w przybliżeniu materiału do ciała, aby nie zaczepiał się o nogi podczas biegu. Postaraj się znaleźć ubrania o sportowym designie.

- Tall - Jeśli jesteś wysoki (masz dłuższe kończyny), powinieneś skupić się na znalezieniu sprzętu, który skróci Twoją sylwetkę. Krótszy top i luźniejsze rajstopy mogą pomóc chronić Cię przed żywiołami.

- Curvy - Jeśli masz szersze biodra i/lub większy biust, powinieneś znaleźć strój do biegania, który pomoże Ci czuć się wspieranym i zakrytym. Unikaj zbyt rozciągliwych tkanin i zakładaj kolejne warstwy stroju, aby uzyskać dodatkową osłonę.

Zachowaj chłód dzięki oddychającym materiałom

Jeśli stawiasz na wygodę, a nie na szybkość, powinieneś nosić tkaniny, które są oddychające i lekkie. Odprowadzają one wilgoć i pomagają regulować temperaturę ciała, dzięki czemu nie przegrzejesz się.

- Najlepiej sprawdzą się tkaniny syntetyczne, takie jak nylon i poliester. Są szybkoschnące i lekkie, więc najlepiej sprawdzą się w ciepłym i wilgotnym klimacie.

- Tkaniny naturalne, takie jak bawełna i len, będą oddychające i chłonne. Schną dość szybko, więc są najlepsze dla ciepłych klimatów.

- Wełna jest świetną tkaniną, która naturalnie oddycha i odprowadza wilgoć. Jest najlepsza w zimnym klimacie i pomaga regulować temperaturę, dzięki czemu nie przegrzejesz się.

Szukaj szybkoschnących tkanin

Jeśli trenujesz do wyścigu, będziesz chciał nosić tkaniny, które są szybkoschnące. Kiedy biegniesz, Twój pot zostaje uwięziony wewnątrz ubrania. Jeśli nie zostanie on odpowiednio usunięty, może spowodować, że Twoje ubranie będzie śmierdziało i doprowadzi do powstania bakterii i podrażnień skóry.

- Nylon i poliester to zarówno szybkoschnące tkaniny, których będziesz chciał szukać.

- Unikaj bawełny i lnu podczas treningu do wyścigu. Zajmują dużo czasu, aby wyschnąć, co może prowadzić do niebezpiecznych podrażnień skóry.

Wybierz materiał odprowadzający

wilgoć Jeśli trenujesz do wyścigu długodystansowego, będziesz chciał nosić tkaniny, które mogą odprowadzać pot, a jednocześnie pozostać wygodne.

- Unikaj czystych tkanin bawełnianych podczas długich biegów. Choć mogą być wygodne w noszeniu, nie będą odprowadzać potu.

- Szukaj tkanin, które są wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak poliester i spandex. Są one lekkie i będą odprowadzać pot z Twojego ciała.

Nie zapominaj o pokryciu nóg

Szukając najlepszej odzieży do biegania dla kobiet, pamiętaj, że większość męskich szortów ma krótsze pokrycie nogawek niż damskie spodnie do biegania.

- Niektóre kobiety wolą krótsze pokrycie nogawki, podczas gdy inne chcą pełnego pokrycia nogawki. Jeśli wolisz pełne pokrycie nogawek, poszukaj spodni do biegania, które mają dłuższe insekty.

- Zawsze sprawdzaj długość nogawki przed zakupem spodni do biegania.

Jeśli chcesz mieć bardziej kompletny strój, pamiętaj, że niektóre topy do biegania będą miały wbudowane szorty, które mogą zapewnić Ci zakrycie nóg.

- Zawsze sprawdzaj linię talii szortów. Jeśli jest zbyt wysoka, możesz czuć się zwężona. Jeśli jest zbyt niski, może wpaść w obszar krocza i czuć się niewygodnie.

- Unikaj szortów z kołkami i spandexem, jeśli idziesz na bardziej konserwatywny wygląd. - Zawsze wybieraj tkaniny, które będą odprowadzać wilgoć. Szukaj tkanin, które są lekkie i oddychające.

Jak widzisz, znalezienie odpowiedniej pary ubrań do biegania nie musi być skomplikowane. Pamiętając o tych wskazówkach, możesz znaleźć najlepszą odzież do biegania dla kobiet. Wszystko polega na znalezieniu odpowiedniego dopasowania, tkanin i funkcji, które sprawiają, że czujesz się komfortowo i pewnie podczas treningu. Niezależnie od tego, jaki typ biegacza jesteś lub jakie są Twoje cele, istnieje kawałek odzieży do biegania dla Ciebie. Na co więc czekasz? Wyjdź na zewnątrz i zacznij zakupy!